12. Behandling och Mediciner

Mirtazapin - svullen?

2017-12-28 11:48 #0 av: Emmsan84

Hej!

Någon mer som känner sig svullen av Mirtazapin? Jag är lätt svullen runt ögonen hela tiden..  Trodde det kanske skulle lätta efter ett tag men det har det inte  gjort.. Har trots allt ätit mirta i över 6 månader nu. 

Anmäl
2017-12-29 11:00 #1 av: Annielle

Blev absolut svullen av den medicinen ja, en av anledningarna till varför jag slutade med den ,fick ont i fingrarna av svullnad/vätskeansamling och trodde att jag höll på att drabbas av ledgångsreumatism och sökte läkare som inte blev förvånad när jag nämnde att jag åt mirtazapin, ingen ovanlig biverkning tyvärr.

Blev också svullen runt ögonen och allmänt svullen i kroppen.

Var dig själv, det finns redan så många andra.

Anmäl

Bli medlem på iFokus

För att kunna delta i diskussionen måste du bli medlem på iFokus. Det går snabbt, enkelt, och kostar ingenting. Medlemskapet ger dig tillgång till över 300 sajter.