# Dagens positiva 19 april!
Author: Citronmeliss

Idag fyller min son 20 år [![](http://gottblandat.forum24.se/images/smiles/typotux_113.gif)](javascript:emoticon(':smt113')) Hurra hurra hurra hurra!!!!

Igår kom yngsta dottern med sin pojkvän hit upp (de bor 20 mil bort) så det blev en hel del städande och matlagning och naturligtvis mys tillsammans!

Vi skulle egentligen inte träffas förrän nästa helg så det blev en glad överraskning!

Så nu är hela familjen samlad idag och det är skönt!

Hoppas att ni andra får en bra dag![![th_rosesmile](http://gottblandat.forum24.se/images/smiles/th_rosesmile.gif "th_rosesmile")](javascript:emoticon('[smilie=th_rosesmile.gif]'))

## Comment 1
Author: Ylva-Li

Idag ska jag och gubben följa med svärmor på countryfestival.

## Comment 2
Author: Citronmeliss

Då hoppas jag att ni får trevligt med glad musik!![Glad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif)

Här kommer en låt som gör mig glad då jag vet att den kommer ur hjärtat på en person som själv länge befunnit sig på botten av den stora svarta avgrunden... Den får mig att må gott!![Skrattande](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif)

[http://www.youtube.com/watch?v=Jya-j\_WI8nM&feature=related](http://www.youtube.com/watch?v=Jya-j_WI8nM&feature=related)

## Comment 3
Author: Ylva-Li

\*pust\* Äntligen hemma. Var faktiskt riktigt trevligt och jag köpte mig en fiiin hatt. :D Såg inte så extremt western ut, så den kan jag ha även "privat". ;-) Ska ta kort imorgon.

## Comment 4
Author: Citronmeliss

Hihi.., hm, är det kanske en tyrolerhatt i stället för Western?

Nu väntar jag med spänning på bilden Ylva -Li [![th_biggrin](http://gottblandat.forum24.se/images/smiles/th_biggrin.gif "th_biggrin")](javascript:emoticon('[smilie=th_biggrin.gif]'))

Kram/Citronmeliss!
