00. Allmänt om ångest

Utebliven mens.

2014-12-19 19:42 #0 av: sturee

Hej! Jag har ingen aning om det är rätt forum att skriva på men jag chansar. Jag har ätit Sertralin mot min ångest i ca 6 månader nu.

Men för några dagar sedan insåg jag att dom var slut och jag hade inte ringt för att få nya. Så blev utan några dagar. Att man aldrig ska sluta tvärt vet jag och jag har ju mått kass.
Men min fråga är ifall ett tvärt avslut så på några dagar kan rubba mensen? Jag är 5 dagar sen och min mens är i vanliga fall väldigt punktlig. Ett gradivitetstest i morse visade negativt.,

Någon som vet något om detta?
Tack på förhand!
Kram Sofie

Anmäl
2014-12-19 20:08 #1 av: Emma J

Jag tar också Sertralin, missade ungefär fyra dagar en gång, men mensen påverkades inte. Fast det är det enda jag kan säga, har ingen aning om huruvida det spelade in eller inte hos dig eller om det hänt någon annan.

Anmäl

Bli medlem på iFokus

För att kunna delta i diskussionen måste du bli medlem på iFokus. Det går snabbt, enkelt, och kostar ingenting. Medlemskapet ger dig tillgång till över 300 sajter.